Relacja z pochodu barbórkowego 2022

W dniu 4 grudnia br.  Zarząd O/ Kielce Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Górnictwa po raz pierwszy zorganizował pochód barbórkowy ulicami Kielc. Pochód uświetniła Miejska Orkiestra Dęta z Tarnobrzeskiego Domu Kultury pod batutą Janusza Chabla, której serdecznie dziękujemy.

 

01.jpg

 

Pochód rozpoczęliśmy na Placu Stanisława Moniuszki pod pomnikiem Henryka Sienkiewicza. Przybyli Stare Strzechy i młodzi gwarkowie, członkowie naszego Stowarzyszenia, brać górnicza pracująca w odkrywkowych zakładach górniczych naszego województwa i nie tylko oraz mieszkańcy Kielc i okolic z dziećmi, członkowie Stowarzyszenia Absolwentów Technikum Geologicznego w Kielcach oraz członkowie Świętokrzyskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk Geologicznych. 

Dziękujemy Prezydentowi Miasta Kielce Panu Bogdanowi Wencie za objęcie Honorowym Patronatem pochodu. Dziękujemy Policji  za zabezpieczenie trasy pochodu.

Pochód zakończył się na Rynku odśpiewaniem Hymnu górniczego. Następnie po podziękowaniach za udział w pochodzie i życzeniach z okazji Dnia Górnika przedstawiłam pokrótce historię Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Górnictwa w Polsce i Oddziału Kielce.

Pomimo "konkurencyjnego wydarzenia" - meczu reprezentacji Polski - frekwencja dopisała.

Dalszej części uroczystości towarzyszyły pieśni górnicze i zdjęcia z uczestnikami pochodu, po czym Orkiestra wraz z członkami SITG O/Kielce świętowała przy górniczym posiłku w „Starym Browarze".

 

 WIĘCEJ ZDJĘĆ ZE SPOTKANIA ZOBACZ TUTAJ >

 

Z górniczym pozdrowieniem

Prezes O/Kielce  SITG
Marzena Bakalarz-Doropowicz