DZIEŃ GÓRNIKA - BARBÓRKA
POCHÓD BARBÓRKOWY - Kielce, 04 grudnia 2025 r., godz. 14.30


Kierując się kilkusetletnimi tradycjami górnictwa skalnego Kielecczyzny w dniu patronki wszystkich górników, św. Barbary – 4 grudnia 2025 roku Zarząd Oddziału Kielce Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Górnictwa organizuje uroczysty pochód górniczy ulicami Kielc.
Pochód otwierać będzie Orkiestra Górnicza Tarnobrzeskiego Domu Kultury.
Zapraszamy wszystkich górników – Stare Strzechy i Młodych Gwarków z Rodzinami oraz Mieszkańców Kielc i okolic do uczestnictwa w tym pochodzie.
Mile widziany strój galowy - górniczy.
Wyrażamy przy tym przekonanie, że przedsięwzięcie to będzie bardzo dobrą promocją i uhonorowaniem górniczego stanu oraz spotka się z aprobatą i uznaniem mieszkańców Kielc, a także włodarzy miasta i województwa.
Pochód rozpocznie się o godz. 14.30 na ul. H. Sienkiewicza 48/50 (przy budynku NOT) i prowadzić będzie ul. Sienkiewicza do Placu Artystów, dalej do ul. Małej i zakończenie na Rynku.
Członków SITG zapraszamy po pochodzie na okolicznościowe spotkanie barbórkowe w Resteurant&PUB PLEJADA, Rynek 16, po wcześniejszym zgłoszeniu bezpośrednio do biura Stowarzyszenia lub do Prezesów Kół najpóźniej do 15.11.2025r.
Prezes Oddziału
Marzena Bakalarz-Doropowicz