SITG Kielce logo
Powrót do listy aktualności
Aktualnosci

DZIEŃ GÓRNIKA - BARBÓRKA 2025

DZIEŃ GÓRNIKA - BARBÓRKA

POCHÓD BARBÓRKOWY - Kielce, 04 grudnia 2025 r., godz. 14.30

Kierując się kilkusetletnimi tradycjami górnictwa skalnego Kielecczyzny  w dniu patronki wszystkich górników, św. Barbary – 4 grudnia 2025 roku  Zarząd Oddziału Kielce Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Górnictwa organizuje uroczysty pochód górniczy ulicami Kielc.

Pochód otwierać będzie  Orkiestra Górnicza Tarnobrzeskiego Domu Kultury.

Zapraszamy wszystkich górników –  Stare Strzechy i Młodych Gwarków z Rodzinami oraz Mieszkańców Kielc i okolic do uczestnictwa w tym pochodzie.

Mile widziany strój galowy - górniczy.

Wyrażamy przy tym przekonanie, że przedsięwzięcie to będzie bardzo dobrą promocją i uhonorowaniem górniczego stanu oraz spotka się z aprobatą i uznaniem mieszkańców Kielc, a także włodarzy miasta i województwa.

Pochód rozpocznie się o godz. 14.30 na ul. H. Sienkiewicza 48/50 (przy budynku NOT) i prowadzić będzie ul. Sienkiewicza do Placu Artystów, dalej do ul. Małej i zakończenie na Rynku.

Członków SITG zapraszamy po pochodzie na okolicznościowe spotkanie barbórkowe w Resteurant&PUB PLEJADA, Rynek 16, po wcześniejszym zgłoszeniu bezpośrednio do biura Stowarzyszenia lub do Prezesów Kół najpóźniej do 15.11.2025r.

Prezes Oddziału
Marzena Bakalarz-Doropowicz